Топ 8 в Англия с победи

Еден Азар донесе победата на Челси.

Водещите отбори във Висшата лига имаха много успешен кръг. Първите 8 отбора в класирането взеха победи и продължават преследването на своите цели. След като Саутхемптън триумфира вчера, днес го последваха Челси, Манчестър Сити, Арсенал, Манчестър Юнайтед, Ливърпул, Тотнъм и Стоук Сити.

Лидерът Челси доста се имъчи като гост на Уест Хям. След триумфа за Купата на Лигата, хората на Жозе Моуриньо изглеждаха уморени и отправиха само 3 точни удара във вратата на съперника.

Еден Азар вкара единственият гол в мача в средата на първата част. Той се възползва от подаване от дясно на Рамирес и с глава от упор реализира за 1:0.

Сините остават на пет точки пред преследвача Манчестър Сити, който има мач повече. „Гражданите" победиха с 2:0 опашкаря Лестър. Шампионът на Англия имаше доста трудности през първото полувреме. Те стигнаха до гола чак в добавеното време на първата част. Разписа се Давид Силва, който вече стигна кота от 10 гола през този сезон в първенството. Никога в кариерата си испанеца не е вкарвал толкова за един сезон.

След почивката влезлия като резерва Джеймс Милнър направи 2:0.

Арсенал спечели лондонското дерби срещу Куинс Парк Рейнджърс с 2:1. Оливие Жиру продължава с горещата си серия за „Артилеристите". Той вкара в 64-ата минута, за да открие резултата. Французинът се разписва в трети пореден мач в първенството и има 10 гола в последните 14 мача за Арсенал във всички турнири. Малко след това и Алексис Санчес беше точен, за да успокои гостите. Звездата на КПР Чарли Остин вкара за домакините, но това беше твърде малко.

Манчестър Юнайтед изигра поредния слаб мач, но спечели за пореден път. „Червените дяволи" надделяха с 1:0 над Нюкасъл като гост. Единственото попадение вкара Ашли Йънг в последната минута, след огромна грешка на вратаря Тим Крул, който му подари топката на празна врата.

Ливърпул не спира с невероятната си серия и остава на 2 точки от четвъртата позиция след победа с 2:0 над Бърнли. От Коледа насам „мърсисайдци" са спечелили 29 точки от 11 кръга в първенството. Джордан Хендерсън откри резултата за Ливърпул, а Даниел Стъридж подсигури трите точки.

Тотнъм взе първи успех след 5 поредни мача във всички турнири без победа. „Шпорите" надвиха с 3:2 Суонси. Това беше първата им победа откакто надделяха над Арсенал с 2:1.