Фетел с 11-а победа за сезона

Двукратният вече световен шампион във Формула 1 Себастиан Фетел спечели 11-ата си победа за сезон 2011, след като беше начело от старта до финала на Гран при на Индия, 17-и кръг от първенството на планетата.

Себ доминира през цялото състезание и точно това състезание беше показателно за превъзходството му през годината - единствено Дженсън Бътън успя да поддържа темпото на Фетел и беше близо до победителя само около спиранията в бокса. Стартиралият от първа редица Марк Уебър остана едва четвърти, след като последователно беше изпреварен от Бътън и от Фернандо Алонсо при вторите спирания в бокса.

През по-голямата част от състезанието Фетел имаше 4-5 секунди аванс и в последния 60-и тур записа най-бързата обиколка в надпреварата.

Бътън си проби път до второто място в първата обиколка, когато Алонсо имаше проблеми със спирането за първия завой и го отвори твърде много, което позволи на Уебър да запази третото място. В първите обиколки Уебър направи няколко много агресивни атаки срещу Бътън, но след Дженсън се измъкна пред него и никой не застраши второто му място до финала.

При последните спирания в бокса Уебър спря с 2 обиколки по-рано от Алонсо и това позволи на испанеца да го прескочи, като авансът му достигна 2,5 секунди.

Трудният съвместен сезон на Люис Хамилтън и Фелипе Маса продължи и в Индия, където двамата отново се удариха. Маса успя да излезе пред Люис в първата обиколка, но малко преди средата на състезанието Фелипе сбърка на спирането за един завой, Хамилтън го догони и веднага след това, на правата преди завой №5 го атакува.

Люис беше по-назад в завоя, но Маса го затвори и след удара Хамилтън трябваше да спира в бокса за нов нос, а стюардите наказаха бразилеца с минаване през алеята пред боксовете, тъй като решиха, че вината е негова. По-късно Маса отпадна, след като разби предното си дясно окачване на същия шикан, където катастрофира и в квалификацията.

Хамилтън остана седми на финала, зад двамата пилоти на Mercedes, като във вътрешната им битка Михаел Шумахер се справи с Нико Розберг.

Пилотите на Toro Rosso се разминаха с двоен финал в зоната на точките. Себастиен Буеми отпадна заради повреда, но Хайме Алгерсуари успя да се пребори за осмото място, завършвайки пред Адриан Сутил и Серхио Перес, който опази последната точка от ожесточените атаки на Виталий Петров в последните обиколки. Перес и Петров караха със сходна тактика - много къса серия от обиколки в началото с твърдите гуми, след което довършиха състезанието с меките сликове.

Другият пилот на Renault Бруно Сена остана 12-и, като второто му спиране в бокса беше издърпано много назад и това го извади от зоната на точките, а освен това младият бразилец имаше и проблеми със системата KERS. Зад него останаха Пол ди Реста и Хейки Ковалайнен, като финландският пилот на Lotus в един момент от състезанието беше успял да се изкачи до 10-ото място във временното класиране.