Топ 5 на най-великите моменти на Солскяер в Юнайтед

Норвежецът се завръща на "Олд Трафорд" като мениджър на Юнайтед и се надява на още велики мигове в клуба. Вижте в галерията. Снимка: Getty Images

Червеният картон срещу Нюкасъл
Вероятно сте изненадани, че изгонване може да е велик момент, но в края на сезон 1997/98 Оле Гунар извърши саможертва в името на отбора. Юнайтед и Нюкасъл играеха при 1:1, а тимът на сър Алекс беше вкопчен в битка с Арсенал за титлата. Няколко минути преди края Роб Лий се откъсна сам срещу вратаря Раймонд ван дер Гоув. Лий имаше голяма преднина пред норвежеца, но той го догони и го повали пред наказателното поле, за което получи червен картон. На излизане от терена Дейвид Бекъм го потупа благодарно по рамото.

Голът на победата в добавеното време срещу Ливърпул
Една от многото причини да го обичат феновете е победният гол във вратата на вечния съпернки Ливърпул в добавеното време през сезон 1998/99. В мач за ФА къп Юнайтед губеше с 0:1 до 88-ата минута, когато Дуайт Йорк изравни, а в допълнителното време Оле Гунар се разписа за 2:1 и отиде да куфее пред "Стретфорд Енд". Без този гол требълът нямаше да е факт.

Голът срещу Байерн Мюнхен
През 1999 г. триумфът във Висшата лига и ФА Къп бе гарниран със спиращата дъха драма на финала в Шампионската лига. Победата над Байерн Мюнхен ще остане завинаги в историята - головете на Теди Шерингам и Оле Гунар Солскяер в 3-минутното продължение на мача възпламениха "Ноу Камп".
А "червените дяволи" се превърнаха в първия отбор в модерната ера на футбола, който постига требъл. След това до тях се наредиха Барселона, Интер и Байерн.
Снимка: Getty Images / Gulliver

През 1999 г. триумфът във Висшата лига и ФА Къп бе гарниран със спиращата дъха драма на финала в Шампионската лига. Победата над Байерн Мюнхен ще остане завинаги в историята - головете на Теди Шерингам и Оле Гунар Солскяер в 3-минутното продължение на мача възпламениха "Ноу Камп". А "червените дяволи" се превърнаха в първия отбор в модерната ера на футбола, който постига требъл. След това до тях се наредиха Барселона, Интер и Байерн.

Завръщането му след контузията
Солскяер получи тежка травма в началото на сезон 2003/04, която го тормозеше през следващите няколко години. Мнозина предричаха, че с кариерата му е свършено, но по Коледа през 2005-а влезе на терена за първи път от 18 месеца срещу Бирмингам, а на следващия шампион се появи като резерва при гостуването на Чарлтън и се разписа с цената на победата.

Успехът с резервите
След като се отказа в началото на сезон 2007/08, той бе назначен за треньор на нападателите на Юнайтед, а след това пое втория отбор на клуба. В края на кампанията изведе "дяволите" до трофея Lancashire Senior Cup след успех над резервите на Ливърпул. След това Юнайтед надделя над Болтън за Manchester Senior Cup и под ръководството на Оле Гунар спечели първенството на резервните отбори. Това накара Молде да му предложи договор. Снимка: Getty Images