Второ разочарование за Хърватия след обрат за две минути и драма в края

Второ разочарование за Хърватия след обрат за две минути и драма в края Снимка: Getty Images

Хърватия претърпя второ разочарование на Европейското първенство и завърши 2:2 с Албания в група "B".

Третите в света изоставаха с 0:1 до последните 15-20 минути на двубоя и играта им никак не се получаваше. После направиха светкавичен обрат за две минути, но допуснаха изравняване в добавеното време.

От самото начало хърватите владееха повече топката, но положенията бяха пред тяхната врата.

В 11-тата минута Казим Лачи откри резултата с глава след центриране отдясно.

В края на полувремето Доминик Ливакович трябваше да спасява опасен изстрел на Рей Манай, а Албания изпусна да поведе с 2:0.

След почивката албанците вече не бяха опасни в предни позиции и се ограничаваха до играта си в защита. На техните противници пък липсваха идеи в атака.

В 74-тата минута Хърватия най-сетне организира добро нападение и изравни с гол на рожденика Андрей Крамарич.

Само две минути по-късно обратът стана пълен, а "ватрените" имаха и късмет. При удара на резервата Лука Сучич се стигна до двоен рикошет и от крака на Джасула топката влезе във вратата за 2:1.

Снимка: Getty Images

Към края Албания тръгна да изравнява и създаде напрежение пред чуждата врата, а в 95-ата минута постигна целта си.

Хърватската защита проспа атака отляво, довела до центриране, и грешникът от по-рано Джасула се разписа за 2:2.

Така от първите си два мача Хърватия взе само точка, след като на старта загуби с 0:3 от Испания.

В последния си мач от групата играчите на Златко Далич ще имат тежка задача да гонят успех срещу Италия.

Албания пък записа първа точка в групата.